Na úvodní stránkuO nás

Historie serveru


Server vznikl v roce 2002 a v té době na něm byly umístěny tři romány - Mstitelé, Tuláci a Kamarádi (dosud nedopsaný). Po přestěhování serveru na Savanu.cz došlo ke zkomolení češtiny. Proto jsem se rozhodl server předělat a udělat zcela samostatně na mém vlastním redakčním systému, který nahradil systém phpRS.

K jednotlivýchm románům


Mstitelé


Román o klukovi a jeho kamarádech, který se mění pod vlivem party, učitelů, ale i svých kamarádů. Román zachycuje období, kdy hlavní hrdina Martin chodí do 5. až 7. třídy.
Román byl psán zhruba v letech 1997 až 1998 a zachycuje dobu z let cca 1980 až 1990.
Román jsme plánovali sfilmovat. Zhruba rok jsme se o to snažili, ale nakonec jsme to vzdali. Byl to nedostatek dětských herců, potom jejich malý zájem, nakonec nepřízeň rodičů některých dětí (nedůvěra, proč občanské sdružení filmuje amatérský film).
Námět románu byl inspirován Janem Šimáněm - Galénem a jeho prací pro kluby, které ve své literatuře propagoval spisovatel Jaroslav Foglar - Jestřáb.

 

Tuláci

Román o Pavlovi a jeho kamarádech se odehrává přibližně v roce 1980. Po přestěhování se do nového bydliště se Pavel za pomoci svých kamarádů a svého dospělého souseda z domu zakládají turistický oddíl. V něm prožívají nejrůznější dobrodružství. Do románu se prolíná i Pavlův osobní příběh, který ukazuje na mezilidské vztahy a sílu kamarádství.

 

Kamarádi

Kamarádi jsou román, který jsem začal psát zhruba v roce 1980. Pod vlivem Johnova Džínového světa jsem jej začal psát ich formou a protože jsem si zvolil záporného hrdinu, skončil tento román krátce po svém dopsání na několik let v šuplíku. Předběhli jej tak další dva romány Tuláci a Mstitelé, než jsem si troufl oprášit toto obtížné téma a vrátit se k němu.
Zatím co romány Tuláci a Mstitelé jsou již kompletní, tento román bude přibývat postupně a asi dost dlouho, protože dosud není ani zdaleka přepsán do elektronické podoby. Proto prosím mějte strpení. Děkuji.

 

Pan Narghen


Jde o cyklus povídek - mých prvotin, psaných o v období mých dětských až studentských let 1972 až 1980. Zejména první povídky byly silně inspirována Šimkem a Grossmannem.

 

Poezie


Nová rubrika v které je několik básniček z různého období od ranného dětství až po studentská léta.


Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2002-15
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je úterý
28.05.2024